sobota, 16 lutego 2019

...dyskretny urok bursztynu...

Na pierwszym planie moja ulubiona secesyjna broszka z bursztynowym oczkiem :) Ostatnio było wokół niej sporo zamieszania...zaginęła...nie mogłam jej nigdzie znaleźć , zdawało mi się , że przeszukałam wszystko i ...klops ...nie ma...okazało się, że przypięłam ją do bluzki ...tylko niestety , to nie ja  wpadłam na to , że ona spokojnie przypięta czeka , aż ją odnajdę.. Tak więc przy okazji tego wpisu , dowiedziałam się bardzo ważnej rzeczy o sobie : mam sklerozę !




Wśród tych  "maminych" bursztynowych skarbów , można dostrzec dość ciekawą odmianę bursztynu, tzw. bursztyn piaskowy , to te dwa z prawej strony:)


Nie mam dużo biżuterii z bursztynem , ale lubię po nią  czasem sięgać...
Dziękuję za Wasze komentarze, pod poprzednim postem :) Miłego wieczoru:)

10 komentarzy:

  1. Piekne bursztynowe cacuszka. Ja też mam troche bursztynów , większośc po mamie. Bardzo je lubię . Noszę je szczególnie chętnie latem do lnianych strojów. Miłego weekendu.

    OdpowiedzUsuń
  2. W domu mamy kilka pierścionków i korale z bursztynu przywiezione z nad morza.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja mam tylko jeden niewielki sznur korali:)))Twoja biżuteria z bursztynem jest piękna:))Pozdrawiam serdecznie:))

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja też mam "mamine" bursztyny.
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Śliczna biżuteria. Bursztyn wywołuje we mnie jakiś sentyment, jest taki... nasz :))) Mam piękny pierścionek z bursztynem, który dostałam od mojego chłopaka, jeszcze przed zaręczynami. Ten chłopak jest już od wielu lat moim mężem ;)))
    Pozdrawiam ciepło, Agness:)

    OdpowiedzUsuń
  6. Kocham bursztyn, taka biżuteria jest przepiękna ☺

    OdpowiedzUsuń
  7. Bursztyny zawsze były dla mnie takie tajemnicze! Towarzyszą mi od dzieciństwa. Tak się złożyło że akurat dziś, po kilku latach przerwy, założyłam swój ukochany pierścionek z bursztynem. Czułam się z nim elegancko, zupełnie nie wiem czemu tak długo go nie nosiłam.
    Pozdrawiam ciepło ☺

    OdpowiedzUsuń
  8. Mam trochę bursztynowej biżuterii, a więc mamine korale, naszyjnik z bursztynowymi kwiatami i w komplecie kolczyki, broszkę, drugie kolczyki, pierścionek i wisior z zielonkawo- żółtym bursztynem, a i jeszcze drobniutkie koraliki pod szyję- dość dużo tego.

    OdpowiedzUsuń

Miły gościu ,dziękuję , że zostawiłeś po sobie ślad :)